Adam Wielgosz

wspólnik, radca prawny

DOŚWIADCZENIE:

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, radca prawny z 10-letnim doświadczeniem. Aplikację radcowską ukończył w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Zrealizował ponad 100 procesów przekształceń, połączeń i podziałów spółek prawa handlowego, w tym o wartości ponad 60 mln zł. Uczestniczył w przygotowaniu ram prawnych, a następnie realizacji 5 transgranicznych fuzji spółek kapitałowych z branży handlowej oraz usługowej. Dokonał ponad 70 procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Doradzał i negocjował również w licznych procesach inwestycyjnych z udziałem polskich i zagranicznych klientów, m. in. pozyskał finansowanie dla inwestycji o wartości 32 mln zł. W swoim dorobku ma ponad 3000 spraw rejestrowych zakończonych sukcesem i wygraną przed Sądem Najwyższym w skomplikowanej sprawie z zakresu prawa handlowego.

Reprezentuje kredytobiorców w postępowaniach przeciwko bankom stosującym niedozwolone klauzule umowne, w tym w umowach o kredyt indeksowany jak i denominowany do walut obcych.

 

ROLA W KANCELARII:

Kieruje zespołem prawa handlowego i gospodarczego kancelarii GWP. Prowadzi i nadzoruje procesy fuzji i przejęć (M&A) oraz due diligance. Doradza m. in. w kwestiach wyboru optymalnych form prowadzenia działalności gospodarczej, procesach inwestycyjnych oraz spółkom akcyjnym, w tym spółkom publicznym notowanym na GPW. Prowadzi postępowania w zakresie upadłości konsumenckiej. Ze szczególną uwagą zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej w sporach sądowych dotyczących tzw. “kredytów frankowych”.

ZAINTERESOWANIA:

W wolnych chwilach grywa w tenisa oraz podróżuje. Jego pasją jest również gotowanie oraz degustacja dobrego wina. Miłośnik poczucia humoru w stylu Monty Pythona.


Potrzebujesz konsultacji?

Zadzwoń lub napisz do mnie:
+48 61 640 38 18