Tomasz Ratajczak

Aplikant adwokacki

DOŚWIADCZENIE :

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku „Prawo”. Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obszarach szeroko rozumianego prawa cywilnego, karnego, handlowego i gospodarczego. Z Kancelarią GWP związany jest od 2018 roku.

Cechuje go dokładność, a także kreatywne, nieszablonowe i zdeterminowanie na osiągnięcie wyznaczonego przez klienta celu podejście.

Swoje zainteresowania skupia w szczególności – lecz niewyłącznie – wokół polskiego prawa karnego oraz zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym prawem medycznym. Aktualnie skupia się na podnoszeniu kompetencji zawodowych w zakresie prawa karnego gospodarczego, odpowiedzialności karnoskarbowej oraz cywilnoprawnej ochronie praw pacjenta.

ROLA W KANCELARII :

W Kancelarii GWP współtworzy dział karny oraz cywilny, w tym egzekucyjny.

W ramach działalności w Kancelarii GWP, odpowiada kompleksowo za realizację czynności na każdym etapie delegowanego zlecenia, w tym w szczególności, lecz niewyłącznie: analizę merytoryczną; doradztwo, w tym doradztwo dla przedsiębiorców; prowadzenie negocjacji; opracowanie i wdrożenie strategii, w tym biznesowych i procesowych; sporządzanie pism procesowych; przygotowywanie analiz i opinii prawnych; sporządzenie dokumentacji korporacyjnej.

ZAINTERESOWANIA:

Wyznaje zasadę stałego rozwoju osobistego, dlatego też stale pracuje nad rozwojem umiejętności miękkich. Jako miłośnik aktywnego spędzania czasu chwali sobie praktykę sportów siłowych. W wolnym czasie rozwija umiejętności językowe w zakresie języka hiszpańskiego oraz języka włoskiego.


Potrzebujesz konsultacji?

Zadzwoń lub napisz do mnie:
+48 61 640 38 18