Marcin Piekarski

partner, adwokat

DOŚWIADCZENIE:

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Aplikację adwokacką ukończył w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej.

W trakcie swojej 12-letniej praktyki zawodowej doradzał oraz reprezentował w procesach średnie i duże firmy o milionowych obrotach. Uczestniczył w licznych postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji, kontroli podatkowej, pozyskiwania niezbędnych pozwoleń, zezwoleń, licencji dla przedsiębiorców oraz pozwoleń na posiadanie broni palnej. Zajmował się organizacją finansowania wielomilionowych inwestycji realizowanych przez podmioty gospodarcze, a także inwestorów będących osobami fizycznymi.

Prowadził skuteczną obronę w postępowaniach karnych, doprowadzając m. in. do uniewinnienia w sprawie o odszkodowania na poziomie 90 mln zł. Reprezentował klientów w postępowaniach karno-gospodarczych, sprawach z zakresu kodeksu karnego skarbowego oraz w procesach cywilnych. Posiada bogate doświadczenie w obszarze planowania spadkowego dla przedsiębiorców, a także osób fizycznych. Reprezentuje kredytobiorców w postępowaniach przeciwko bankom stosującym niedozwolone klauzule umowne, w tym w umowach o kredyt indeksowany jak i denominowany do walut obcych.

ROLA W KANCELARII:

W kancelarii GWP wraz mecenasem Wojciechem Grześkiem kieruje zespołem prawnym, który zajmuje się problematyką dotyczącą postępowania karnego gospodarczego. Oprócz tego zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych oraz reprezentuje osoby fizyczne w postępowaniach cywilnych, gospodarczych, mediacjach również na etapie przedprocesowym.

ZAINTERESOWANIA:

Jego ulubionym sportem jest piłka nożna, którą uprawia w wolnych chwilach. Jest również wielkim miłośnikiem motoryzacji.


Potrzebujesz konsultacji?

Zadzwoń lub napisz do mnie:
+48 61 640 38 18
Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.