Szymon Sieciechowicz

Aplikant adwokacki

DOŚWIADCZENIE :

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikant adwokacki I roku przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej. W stopniu zaawansowanym posługuje się językiem angielskim jak i prawniczym angielskim (potwierdzone uzyskaniem certyfikatu Toles Higher z najwyższym wynikiem – excellent). Zna również język niemiecki w stopniu średnio zaawansowanym.

Od 2018 roku pracuje w kancelarii GWP. W trakcie dotychczasowej praktyki zajmował się sprawami z zakresu:

  • prawa handlowego, m. in. postępowaniami rejestrowymi, zakładaniem, likwidowaniem, przekształcaniem spółek jak i procesami podziałów oraz połączeń spółek,
  • postępowań i kontroli podatkowych, także na etapie procesu sądowego przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • prawa karnego skarbowego,
  • postępowania gospodarczego.

ROLA W KANCELARII:

W kancelarii GWP jest członkiem działu prawa handlowego operującego w zakresie prawa spółek. W ramach pracy w zespole prawa handlowego przeprowadza procesy tworzenia, likwidacji i przekształceń spółek handlowych oraz asystuje przy ich bieżącym funkcjonowaniu.

Jest również członkiem działu postępowań podatkowych i karnych skarbowych – reprezentuje klientów w toku kontroli podatkowych oraz w postępowaniach podatkowych, także na etapie procesu sądowego przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Okazjonalnie wspiera również dział cywilny na poszczególnych etapach procesu cywilnego. Odpowiada za sporządzanie pism na etapie negocjacji pomiędzy stronami oraz pism procesowych na etapie sądowym.

ZAINTERESOWANIA:

Zwolennik aktywnego spędzania wolnego czasu. Trenuje piłkę nożną oraz squasha. Prywatnie pasjonat nauki języków obcych.


Potrzebujesz konsultacji?

Zadzwoń lub napisz do mnie:
+48 61 640 38 18
Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.