Szymon Sieciechowicz

Aplikant adwokacki

DOŚWIADCZENIE :

Aplikant adwokacki II roku przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W stopniu zaawansowanym posługuje się językiem angielskim jak i prawniczym angielskim (potwierdzone uzyskaniem certyfikatu Toles Higher z najwyższym wynikiem – excellent). Zna również język niemiecki w stopniu średnio zaawansowanym.

Od 2018 roku pracuje w kancelarii GWP. W trakcie dotychczasowej praktyki zajmował się sprawami z zakresu:

  • prawa spółek handlowych, m. in. układaniem wielopoziomowych struktur podmiotowych, postępowaniami rejestrowymi, zakładaniem, likwidowaniem, przekształcaniem spółek jak i procesami podziałów oraz połączeń spółek (w tym połączeń transgranicznych) oraz transakcjami M&A,
  • postępowań i kontroli podatkowych i celno-skarbowych, także na etapie procesu sądowego przed sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • prawa karnego skarbowego, w skomplikowanych sprawach (niejednokrotnie z wątkami międzynarodowymi, opiewających na wielomilionowe zarzuty) nadzorowanych m.in. przez prokuratury regionalne i prowadzonych przez CBA, ABW, UCS i CBŚP,
  • prawa administracyjnego – pozyskał precedensowe wyroki przed sądami administracyjnymi dla przedsiębiorców, którym ograniczono możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Nadto, obsługuje również podmioty z branży spedycyjnej (TSL) jak i sprzedażowej (głownie sektor FMCG).

 

ROLA W KANCELARII:

W kancelarii GWP jest członkiem działu prawa spółek handlowych. W ramach pracy w zespole prawa handlowego przeprowadza procesy tworzenia, likwidacji i przekształceń spółek handlowych oraz asystuje przy ich bieżącym funkcjonowaniu. Przeprowadza również procesy podziałów i połączeń spółek (w tym połączeń transgranicznych), uczestniczy przy transakcjach M&A jak i układa wielopoziomowe struktury podmiotowe dla przedsiębiorców.

 

Jest również członkiem działu postępowań podatkowych – reprezentuje klientów w toku kontroli podatkowych, kontroli celno-skarbowych oraz w postępowaniach podatkowych, także na etapie procesu sądowego przed sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

 

Współtworzy dział prawa karnego skarbowego. Układa linie obrony w skomplikowanych sprawach (niejednokrotnie z wątkami międzynarodowymi), opiewających na wielomilionowe zarzuty, nadzorowanych m.in. przez prokuratury regionalne a prowadzonych przez CBA, ABW, UCS i CBŚP. Uczestniczył w najgłośniejszych sprawach, w których organy ścigania zarzucały sztuczny, pozorowany obrót: paliwami, produktami szybko zbywalnymi (FMCG), ubraniami i tekstyliami jak i tworzywami sztucznymi oraz stalą. Prowadzi sprawy zarówno na etapie postępowania przygotowawczego jak i sądowego.

 

Zajmuje się również kompleksową obsługą branży spedycyjnej (TSL) oraz sprzedażowej (głównie sektor FMCG), zarówno na etapie tworzenia struktur podmiotowych jak i podczas ich bieżącego funkcjonowania.

ZAINTERESOWANIA:

Zwolennik aktywnego spędzania wolnego czasu. Trenuje piłkę nożną oraz squasha. Prywatnie pasjonat nauki języków obcych.


Potrzebujesz konsultacji?

Zadzwoń lub napisz do mnie:
+48 61 640 38 18
Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.