Planowanie modeli sukcesji

Kompleksowo i w profesjonalny sposób zajmujemy się prawnymi aspektami przeniesienia przedsiębiorstwa ze spadkodawcy na spadkobierców oraz zabezpieczeniem przekazania firmy następcom.

W ramach planowania sukcesji dokonujemy due diligence aktywów i pasywów przedsiębiorstwa, zmierzających do ustalenia jego elementów składowych oraz wartości, które podlegać będą sukcesji.

Nasi prawnicy przygotowują i dostosowują warianty sukcesji do prowadzonej działalności oraz postawionych celów, a następnie zajmują się wdrożeniem wybranej struktury. Proponowane struktury dotyczyć mogą zarówno sukcesji przymusowej (tj. sytuacji, w której mamy do czynienia z nagłą śmiercią wspólnika spółki), jak również planowanej (tj.sytuacji, w której wspólnik spółki w sposób stopniowy oraz przemyślany oddaje stery nad spółką swoim spadkobiercom).

Dbamy o to, aby zaproponowane modele sukcesji współgrały z dorobkiem i sytuacją dotychczasowego właściciela. Doradzamy naszych klientom również w ich prywatnych sprawach dotyczących spadków oraz dziedziczenia.

Twoja sytuacja

  • Biznes, który prowadzę został zbudowany dla rodziny i z myślą o rodzinie, więć chcę przygotować następców.
  • Posiadam kilkoro dzieci ale mój biznes chciałbym oddać w ręce jednego z nich, a resztę zabezpieczyć.
  • Prowadzę działalność wraz z kilkoma wspólnikami i pragnę przygotować umowę spółki na wypadek śmierci jednego z nas.

Nasze rozwiązanie

  • Dostosowanie umowy spółki do oczekiwań przekazującego przedsiębiorstwo i umożliwienie sukcesji.
  • Zdefiniowanie roli poszczególnych członków rodziny oraz najlepszego sposobu przekazania przedsiębiorstwa.
  • Przeprowadzenie negocjacji i ustalenie schematu działania dla wspólników spółki jak i najbliższych spadkodawcy.

Nasi specjaliści

Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.