Prawo autorskie i ochrona danych osobowych

Świadczymy pełen zakres usług związanych z ochroną i przetwarzaniem danych osobowych oraz zabezpieczeniem praw autorskich zarówno podczas prowadzeniu biznesu, jak również w życiu codziennym.

Opracowujemy dokumentację ochrony danych osobowych, wdrażamy politykę prywatności i bezpieczeństwa oraz przeprowadzamy audyty w tym zakresie. Prawnicy kancelarii GWB przygotowują wnioski o rejestrację zbiorów danych osobowych do GIODO oraz reprezentują klientów w toku postępowania.

W zakresie prawa autorskiego obsługa dotyczy w szczególności zabezpieczenia interesów autorów i wykonawców szeroko pojętych dzieł artystycznych. Sporządzamy, negocjujemy i opiniujemy projekty umów o dzieło, przeniesienie praw autorskich czy umów licencyjnych, doradzamy w obszarze przysługujących praw własności intelektualnej, a także reprezentujemy klientów m. in. w sporach sądowych dotyczących odszkodowania z tytułu nieuprawnionego korzystania z dzieła.

Zajmujemy się rejestracją znaków towarowych, wzorów przemysłowych czy użytkowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Unii Europejskiej. Prowadzimy postępowania sprzeciwowe, o unieważnienie i wygaszenie praw własności przemysłowej przed polskimi sądami, Urzędem Patentowym oraz w UE.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać więcej informacji.

Nasi specjaliści

Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.