Prawo medyczne

Zapewniamy profesjonalne doradztwo prawne w dziedzinie prawa medycznego. Pomagamy zarówno osobom poszkodowanym działaniami podmiotów leczniczych, jak również zajmujemy się kompleksową obsługą i prowadzeniem bieżących spraw podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.

W ramach obsługi prawnej reprezentujemy klientów w sporach z Narodowym Funduszem Zdrowia, podczas procesów dotyczących odpowiedzialności podmiotów zarządzających spółkami w sektorze prawa zdrowotnego, a także podejmujemy się zastępstwa procesowego oraz dochodzenia roszczeń majątkowych. Doradzamy i opiniujemy w sprawach związanych z odpowiedzialnością za szkodę wyrządzoną przez produkt leczniczy lub wyrób medyczny.

Wspieramy klientów podczas tworzenia podmiotów leczniczych, przekształceń oraz likwidacji zakładów opieki zdrowotnej. Przygotowujemy oraz opiniujemy umowy, w tym o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, kooperacyjne, ubezpieczeniowe, dotyczące prowadzenia badań klinicznych. Adwokaci i radcowie prawni kancelarii GWB doradzają w kwestiach związanych z obrotem regulowanym przez prawo farmaceutyczne.

Zajmujemy się także pomocą prawną osobom pokrzywdzonym w postępowaniach karnych o błąd w sztuce lekarskiej oraz obroną lekarzy w postępowaniach karnych i dyscyplinarnych związanych z błędem w sztuce.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać więcej informacji.

Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej w Polityce Prywatności.